کد خبر : 14459
تاریخ انتشار : جمعه 11 نوامبر 2022 - 12:59
-

دشمن را با اشتباهات خودش شکست می‌دهیم

دشمن را با اشتباهات خودش شکست می‌دهیم
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:دشمن را با اشتباهات خودش شکست می‌دهیم؛

به گزارش حادثه ایلام;سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم یازدهمین سالگرد شهادت سردار حسن طهرانی‌مقدم فرمانده یگان موشکی سپاه که صبح امروز در قطعه ۲۴ بهشت زهرا و در جوار مزار این شهید برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان این روزها آرزوهایشان را به هم گره زدند و به خیال خودشان همه راه‌ها را بستند؛ اما صورت‌هایشان به سنگ خورد. آن‌ها ناتوان هستند. ملت ایران متوقف نشده و در حال حرکت است.

وی گفت: در شرایطی که دشمن تلاش کرد ما را در درون کشور درگیر کند و نگاه ما را از افق‌های بلند به قلب تهران معطوف کند، ضدانقلاب را در اقلیم کردستان زدیم. در کرانه رود ارس رزمایش بزرگ برگزار کردیم، ماهواره‌بر پرتاب کردیم، سامانه موشکی باور ۳۷۳ را در برد ۳۰۰ کیلومتر آزمایش کردیم و روز گذشته هم اعلام کردیم که موشک جدیدی را توسعه دادیم که هیچ سپر موشکی توان مقابله با آن را ندارد.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: به دشمنان گفتیم آرامش‌تان را می‌گیریم؛ قطعا آرامش‌شان را خواهیم گرفت. اکنون چند شبانه‌روز است که آرامش ندارند و به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود: آن‌ها ترسیده‌اند و مرتب به ما پیغام می‌دهند که نزنید. از طریق چند کشور به ما پیام می‌دهند که نزنید.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ملت ایران در حال تغییر محاسبات دشمن است. دشمن با یک اشتباه تصور کرد که با به میدان فرستادن تعدادی جوان که فریب‌خورده و پاره تن خودمان هستند، می‌توانند با شکوه یک انقلاب جهانی و بزرگ مقابله کنند.

وی تاکید کرد: همیشه دشمن براساس اشتباهات خودش، خود را می‌شکند. این بار هم با اشتباه خودشان، شکست‌شان می‌دهیم.

مردم ایران با آگاهی و عقلانیت صف خود را از دشمن جدا کردند

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان در سراسر کشور بیان کرد: هفته گذشته در چنین روزی حجم حضور مردم را در خیابان‌ها دیدید. در آن روز ملت تجدید قوا کرد.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: مردم ایران با آگاهی، ژرف اندیشی،عقلانیت و منطق صف خود را از سیاست های دشمن جدا کردند. آنچه در ایران در حال رخ دادن است صف آرایی سیاسی همه قدرت ها است.

وی افزود: تصاویر همه شیاطین که ورشکستگان سیاست جهانی هستند در رخدادهای اخیر دیده می شود از بایدن تا نتانیاهو تا بن‌سلمان تا فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها که ورشکستگان سیاست جهانی هستند، که عقبه این جدال هستند، اما در خطوط مقدم بخش کوچکی از جامعه فریب خورده ما است که ما در صدد آگاه سازی این بخش و جداسازی آن از استراتژی دشمن هستیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه با قلیل افرادی که در خیابان ها هستند همانند نجات غریق عمل می‌کنیم و حتما آنها را نجات می دهیم، تصریح کرد: نمی گذاریم دشمن جوانان ما را تسخیر کند و به عنوان یک سرباز، خادم و فدایی ملت، به این بخش کوچک از جوانان فریب خورده عرض می‌کنم که این مسیر از کاخ سفید، تلاویو، ریاض، پاریس و اتاق‌های فکر بیگانگان طراحی می‌شود و از طریق رسانه‌های وابسته به آنها عقایدشان منتشر می‌شود.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه دشمنان، ایران را وابسته می‌خواهند، ادامه داد: آن‌ها ایران غیرمستقل و بدون دین می‌خواهند اما باید بدانند که ملت ایران زنده است و خودشان سرنوشت‌شان را می‌سازند.

وی با بیان اینکه مقیاس انتقام ما یک نفر نیست، اگر یکی از ما را بزنند، همه آن‌ها را خواهیم زد‌، گفت: حاج قاسم ما را زدید اما ما همه شما را خواهیم زد و از منطقه بیرون‌ خواهیم کرد و دستتان را تا ابد از ایران دور خواهیم کرد. حال اگر مرد میدان هستید، پا جلو بگذارید و به میدان بیایید.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: آنها به عشق براندازی آمده‌اند، اما ما مطمئن هستیم در زمان حیاتمان فروپاشی همه دشمنان را می‌بینیم، این آرزوی شهدا بود و ملت ایران به کمتر از این قانع نیست. اگر مرد میدان هستید پا جلو بگذارید وگرنه حرف هم نزنید.

در افق اندیشه‌ شهید طهرانی‌مقدم چیزی کمتر از فروپاشی نظام‌های استکباری وجود نداشت

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره شهید حسن طهرانی‌مقدم و توان موشکی سپاه اظهار کرد: قرآن منطق و کلام حق است. آنچه که می‌گوید در حقیقت عالم جاری است. وقتی خداوند از زنده بودن شهدا سخن می‌گوید، یک حقیقت مسلم است؛ به عنوان وسیله می‌توان با آن‌ها به خداوند و عالم معنا متصل شد.

وی افزود: شهید طهرانی‌مقدم مرد آرزوهای دوربرد بود. افق‌های اندیشه‌ای او بسیار وسیع بود و در منطقش چیزی کمتر از فروپاشی نظام‌های استکباری وجود نداشت. او هرگز ناامید نمی‌شد.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی بیان کرد: او کسی است که سازمان توپخانه و موشک‌ها را در میانه جنگ به همراه شهید حسن شفیع‌زاده پایه‌گذاری کرد. او از اولین کسانی بود که برای مقابله با تهاجمات موشکی صدام، سپاه را به موشک‌های زمین به زمین مجهز کرد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: در آن زمان که دنیا ما را در حصار خود گرفته بود و ما هنوز قدرت تولید موشک‌های کوتاه برد هم نداشتیم، طهرانی‌مقدم و یارانش توانستند توازن را با شلیک موشک‌ها به بغداد برقرار کنند. آن‌ها در فرازهای سخت ایران و اسلام راه گشودند، تاریخ ساختند و سرنوشت ملت ایران را تغییر دادند.

وی با بیان اینکه حسن طهرانی‌مقدم علمدار و پیشگام در عرصه موشکی بود، تاکید کرد: اولین گام‌ها را او برداشت. در افق دید او تل‌آویو دیده می‌شد. او البته به کاخ سفید نیز نگاه می‌کرد. او از مولا علی (ع) آموخته بود که نگاه خود را به عمق دشمن بیاندازد.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: شهید طهرانی‌مقدم برای انهدام آرزوهای دشمن قدرت آفرید و خستگی‌ناپذیر بود؛ از عدم موفقیت‌ها ناامید نمی‌شد و مسیر را تا رسیدن به توفیقات طی می‌کرد؛ این وسعت نگاه او بود که ما را به درجه‌ای از قدرت رساند و به مرور قدرتمند و قدرتمندتر شدیم.

سرلشکر سلامی در خصوص طراحی و ساخت موشک‌های بالستیک برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی گفت: وقتی او برای زدن اهداف ثابت و متحرک در دریا برنامه‌ریزی می‌کرد، چنین چیزی در ذهن هیچ تئوریسین نظامی نبود؛ تصورش هم ممکن نبود که با موشک‌های مافوق صوت بتوان کشتی‌ها را هدف قرار داد؛ چند بار آزمایش انجام داد تا به نتیجه رسید.

وی تاکید کرد: فرماندهان امروز ما در نیروی هوافضای سپاه راه او را ادامه می‌دهند و پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده است.

فرمانده کل سپاه به ویژگی‌های اخلاقی این شهید نیز اشاره و بیان کرد: هنر طهرانی‌مقدم تنها در تاکتیک و تکنیکش نبود، بلکه در کنار همه شکوهی که می‌آفرید، بسیار صمیمی، خوش اخلاق، نیکو رفتار، دوست داشتنی، ورزشکار و جوان‌دوست بود و با همه می‌جوشید. هیچ کس فکر نمی‌کرد، چنین کسی درصدد انهدام اسرائیل است.

سرلشکر سلامی افزود: او رخ در نقاب کشید و با دست‌های شما در عرش بدرقه شد و جان عزیزش را از دست داد، اما آرزوها و یارانش همچنان زنده هستند و راه او در حال طی شدن است.

انتهای خبر/م

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار